Біль в спині після пологів - Новини ГО Лада
Біль в спині після пологів
Біль в спині після пологів

Біль в спині після пологів. Як допомогти спині відновитися?

Біль може відчуватися в поперековому відділі, в області хребта, лопаток. Больові відчуття можуть тривати дуже довго, іноді не проходити кілька місяців. Вони бувають легкими, швидко проходять або навпаки, досить сильними, створювати дискомфорт. Причини можуть бути зовсім різними.

До якого лікаря звернутися при болях у попереку?

Спершу зверніться до терапевта або сімейного лікаря, який здійснить первинний огляд, призначить додаткові дослідження і якщо виникає необхідність, направить до вузьких спеціалістів:

  • Травматолог – може знадобитися, якщо є впевненість в тому, що біль у спині виникла після травми;
  • невролог – допоможе виключити або виявити такі захворювання, як остеохондроз, радикуліт, міжхребцева грижа;
  • вертебролог – фахівець, який займається діагностикою та лікуванням захворювань хребта;
  • ортопед – зверне увагу на поставу, наявність сколіозу, асиметрії кінцівок.

Аби після пологів повернути кісткам, суглобам і м’язам здоров’я та активність, треба залучити такі методи лікування в комплексі:

  • Підв’язування живота після пологів одразу в пологовому будинку.
  • Кінезіо тейпи. За допомогою кінезіотейпування – спеціальних стрічок, що їх наклеюють на м’язи живота, можна розвантажити спину під час вагітності краще, ніж із використанням бандажа. Як бонус тейпи допоможуть у профілактиці стрий. Вони також стануть у пригоді після появи малюка, аби скоригувати роботу м’язів спини.
  • Ізометричні вправи. Після пологів з усіх видів спортивної активності на довіру заслуговують ізометричні рухи та вправи на розтягнення м’язів. Вони ідеальні для поновлення опорно-рухового та м’язового апарату. А фахівці не радять качати прес у звичний спосіб, що може погіршити ситуацію (це пов’язано з розтягненням прямого м’яза живота та збільшенням відстані між його двома половинками під час вагітності). А ізометричні вправи необтяжливі й базуються на статиці.
  • Масаж – дозволяє поліпшити самопочуття, прискорює відновлення суглобів і м’язів після пологів, обміну речовин, а також організму в цілому. Але перш як відновлять поперек після пологів за допомогою масажу, переконайтеся, що у вас немає до нього протипоказань – алергій, хвороб шкіри, схильності до кровотеч, інфекційних хвороб. Якщо після використання цього методу больові відчуття збільшуються, негайно припиніть його і знову зверніться до лікаря.
  • Плавання та йога гарно розслабляють та тонізують м’язи спини.

Існують й інші методи лікування болі в спині, наприклад остеопатія. Остеопатію відносять до альтернативної медицини. ЇЇ суть полягає в комплексному підході роботи з м’язами, суглобами, й вмінням людини правильно реагувати та проживати стрес.

Увага! Обережно вибирайте фахівця, звертайте увагу на освіту, практику, репутацію й ваші внутрішні відчуття, прислухайтеся до себе наскільки довіряєте лікарю.

Здоров’я вам.

З турботою про маму, Лада.

Поділитись матеріалом