Діастаз - Новини ГО Лада
Діастаз
Діастаз

Що таке діастаз? Як його виявити та що з ним робити?

Після пологів важливо відновити здоров’я жіночого організму. На відновлення внутрішніх органів і м’язів треба час.

Поговоримо про діастаз. Діастаз – це збільшення відстані між двома секціями прямого м’яза живота. Він з’являється під час вагітності, для того, щоб живіт міг збільшитися. В деяких жінок діастаз минає за кілька місяців. Але у більшості він самостійно не затягується.

В чому небезпека?

Він небезпечний тим, щоб порушує роботу м’язового корсета тулуба, який складається з м’язів спини, діафрагми, м’язів живота і м’язів малого таза. Через порушення цього м’язового корсета відбувається опущення органів, псується постава.

Як виявити діастаз?

Одним із видимих симптомів може бути живіт, який випирає, котрий не зменшується не зважаючи на ваші старання. Виявити діастаз можна вдома. Ляжте на спину, зігніть ноги в колінах, підведіть голову так ніби качаєте прес, але не напружуйте м’язи живота додатковим зусиллям. Поставте долоню внутрішньою стороною до себе і двома пальцями промацайте живіт на три сантиметри вище пупа, в районі пупа і на два сантиметри нижче пупа. Легко й обережно натискайте пальцями, спостерігайте коли пальці не провалюються і ви відчуваєте супротив, то діастазу немає. Якщо пальці провалюються, то виміряти ширину діастазу можна пальцями, якщо входить один палець, то це приблизно 1 см розходження. Діастаз зустрічається від 1,5 см до 8 см.

Що робити з діастазом?

Якщо діагностували діастаз вдома зверніться до хірурга, він може підтвердити ваш діагноз, і порадити вправи для відновлення білої лінії.

Деякі вправи не можна робити одразу після пологів і також при діастазі. Вони можуть посилити тиск на м’язи живота і внутрішні органи.

Порадьтеся з лікарем щодо фізичного навантаження.

Певні вправи можуть допомогти відновити білу лінію й укріпити м’язи живота, наприклад: перевернута і боки планка, вправи для посилення м’язів живота, котрі тиснуть на органи. Бувають випадки, коли діастаз потребує хірургічного втручання.

Щоб вирішити питання діастазу – найкраще звернутися до лікаря за консультацією.

З турботою про маму, Лада.

Поділитись матеріалом