Геморой під час вагітності - Новини ГО Лада
Геморой під час вагітності
Геморой під час вагітності

Чому геморой часто розвивається саме під час вагітності? Чи можливо запобігти появі геморою під час вагітності та як його позбутися?

Під час вагітності матка значно збільшує свої об’єми, тиск плоду на черевну порожнину зростає, а в організмі жінки відбуваються певні гормональні зміни (зокрема збільшується рівень прогестерону) — усе це разом обумовлює схильність до розвитку геморою у вагітних жінок.

Як запобігти появі геморою під час вагітності?

  • Попереджайте запори завдяки правильному харчуванню і вживанню продуктів, багатих на клітковину (каші з цільного зерна, страви з квасолі, фрукти та овочі).
  • Пийте близько 2 літрів води на день.
  • Регулярно займайтеся фізичними вправами (якщо акушер-гінеколог, який спостерігає вашу вагітність не заперечує).
  • Не зволікайте з відвідуванням туалету за потреби — не змушуйте себе терпіти, коли відчуваєте потребу до спорожнення кишківника. І намагайтеся не напружуватися. Дуже важливо при геморої випорожнювати кишківник щодня.
  • Не сидіть на унітазі довше, ніж це потрібно, тому що в такому положенні тиск на область прямої кишки зростає.
  • Не сидіть і не стійте впродовж тривалого проміжку часу.
  • Коли відпочиваєте вдома, намагайтеся лежати на боку читаючи, дивлячись телевізор чи під час сну, щоб послабити тиск на ректальні вени й забезпечити більш активне повернення венозної крові з нижньої половини вашого тіла.

Як позбутися геморою під час вагітності?

Використовуйте холод. Терапія холодом може зменшити набряк і дискомфорт. Прикладайте лід, обернений м’якою тканиною, до ураженої ділянки по кілька разів на день. Деякі жінки також відзначають, що зменшенню дискомфорту й послабленню болю сприяють охолоджені компреси, просочені олією обліпихи.

Якщо є запалення та біль під час випорожнення кишківника можна робити теплі ванночки з ромашкою. Потрібно сідати у ванночку і сидіти так деякий час.

Стежте за гігієною: делікатно, але ретельно. Зону ануса, особливо у випадку зовнішнього геморою, належить очищати після кожного випорожнення кишківника. Використовуйте м’який, делікатний неароматизований туалетний папір, якій не викликатиме подразнень ураженої ділянки. Багато жінок вважають, що в такому разі зручніше користуватися вологими серветками, а не туалетним папером. Ви також можете використовувати для гігієни душ.

Приймайте ліки. Якщо геморой викликає сильний біль і дискомфорт, заважає вашому звичному способу життя — неодмінно зверніться до лікаря-проктолога. Він може порекомендувати місцевий анестетик або медикаментозні супозиторії, які дозволено безпечно використовувати під час вагітності. Не купуйте і не вживайте ліків без попередньої консультації зі спеціалістом-проктологом і своїм акушером-гінекологом, який спостерігає вагітність.

Коли слід обов’язково звернутися до лікаря з приводу геморою під час вагітності? Зверніться до проктолога, якщо запобіжні заходи та домашні процедури не допомагають, або якщо у вас сильний біль чи ректальна кровотеча.

Здоров’я вам!

Поділитись матеріалом