Грудне вигодовування та захворюваннях щитоподібної залози - Новини ГО Лада
Грудне вигодовування та захворюваннях щитоподібної залози
Грудне вигодовування та захворюваннях щитоподібної залози

Грудне вигодовування та захворюваннях щитоподібної залози

Післяпологовий тиреоїдит. Аутоімунне захворювання, частіше його власниці є носієм АТПО (антитіл до тиреоїдної пероксидази), але бувають і інші причини. Зустрічається захворювання досить часто, і зазвичай ніяк себе не проявляє. Вірніше проявляє, але після пологів – не до цього, або всі симптоми списують на післяпологовий період!

Післяпологовий тиреоїдит виникає через 1-4 місяці після пологів і проявляється легким транзиторним тиреотоксикозом. Тиреотоксикоз – це надлишок гормонів Т4св і Т3св, рівень ТТГ при цьому різко знижується.

Клінічна картина:

  • Втома;
  • швидка стомлюваність;
  • схуднення;
  • можливо відчуття серцебиття і безсоння.

Кожна матуся, яка нещодавно народила могла відчувати все це на собі.

Що робити з грудним вигодовуванням?

Якщо гормони не на межі, а зазвичай при післяпологовому тиреоїдиті – зміна гормонів незначна, то достатньо виключити йодовмісні продукти.

Годувати грудьми можна, але обговорити це обов’язково з лікарем, який вас лікує, все залежить від рівня гормонів.

Тиреотоксикоз. Якщо зачаття відбулося на антитиреоїдних препаратах (препарати, що блокують вироблення гормонів щитоподібної залози), то швидше за все мама під час грудного вигодовування вже буде на препаратах, що підтримують, в маленьких дозах. І при ретельному спостереженні за гормонами в крові дитини й мами – грудне вигодовування не протипоказане! (Обговорюйте з лікарем, який вів вашу вагітність).⠀

Гіпотиреоз. При зниженій функції щитоподібної залози – матуся перебуватиме на контрольованих дозах Л-тироксину або Еутироксу. Ці препарати не є шкідливими для мами й для дитини, оскільки вони життєво необхідні обом. Годувати можна. В рідкісних випадках, зізнаюся Вам – я не зустрічала, але чула – буває маніфестація тиреотоксикозу – з усіма його негативними наслідками. Гормони тоді зашкалюють, і від грудного вигодовування варто утриматися. Оскільки гормони з молоком матері проникають в організм дитини й можуть спровокувати тиреотоксикоз у дитини.

Авторка матеріалу – Анастасія Галецька, лікарка-ендокринологиня.

Поділитись матеріалом