Харчування під час грудного вигодовування - Новини ГО Лада
Харчування під час грудного вигодовування
Харчування під час грудного вигодовування

Харчування мами, яка годує грудним молоком. Все чи нічого?

Можливо, когось це шокує, але ніякого списку заборонених продуктів не існує! Жоден продукт не виключаються з харчування мами просто так, про всяк випадок.

Важливо мати різноманітний раціон, щоб отримувати різні поживні речовини, і не переїдаючи чогось одного.Звичайно, найкраще їсти свіжу і корисну для здоров’я їжу, яка звична саме для вас!

Що їсти, а що ні мамі, яка годує грудним молоком?

Це суто індивідуально. В ідеалі можна їсти все. Буквально все, крім алкоголю і наркотиків. На практиці, у багатьох дітей сьогодні буває чутливість до якоїсь їжі, або навіть справжня алергія.

Виділяють три групи потенційно небезпечних продуктів в маминому раціоні:

  1. Коров’яче молоко та іноді інші молочні продукти. Там містяться чужорідні білки, здатні викликати алергічні реакції у малюка.
  2. Продукти з консервантами, емульгаторами, стабілізаторами, барвниками та т.п. (все, що на пакуванні позначають Е). Це всі консерви (крім домашніх) і напівфабрикати.
  3. Екзотика. Екзотичні або незвичні саме для вас продукти не бажані.

Запам’ятайте! Не існує такого продукту, який можна їсти всім мамам, які годують, так само як і не існує продукту, який заборонений взагалі! А от догодовування сумішшю на молочній основі у пологовому може викликати миттєву негативну реакцію кишківника на молочні продукти.

Їжте звичну для вас їжу, ті продукти що ви їли під час вагітності. ВООЗ говорить про те, що з точки зору організму вагітність і лактація – це єдиний цикл і ніяких змін у харчуванні організм не потребує. Якщо вам хочеться щось з’їсти, їжте на здоров’я! З однією умовою: все повинно бути в міру, не переїдайте якийсь один продукт.⠀

Якщо ви турбуєтесь чи не відреагує малюк на якийсь продукт, але його дуже хочеться, з’їжте це вранці. Таким чином, якщо дитина якось відреагує на цей продукт через молоко, він до вечора вже встигне засвоїтися, і ви зможете спокійно поспати.⠀

Якщо продукт визначився як проблемний, то виключіть цей продукт з раціону на декілька тижнів, потім знову спробуйте, щоб визначити чи це точно алергія саме на цей продукт.Інший варіант не вживати цей продукт у великих кількостях.

Тому, що інколи існують дві крайнощі:

Одні говорять – кожній мамі, яка годує, що можна їсти все і в будь-яких кількостях. Ні, дійсно бувають певні ситуації, коли потрібні обмеження (здебільшого це певні фізіологічні стани та конкретні захворювання дитини). Прихильники “старої школи” стверджують – кожній мамі, яка годує, що потрібна сувора дієта та особливе харчування «для мам, які годують»? Точно ні!

Існує два основних правила, які 100% працюють в харчуванні мами, яка годує: різноманітність – коли ми харчуємося різноманітно, ми не переїдаючи чогось одного, тим самим знижуючи ризик реакції у малюка, розумна ️міра – ми не їмо кілограмами якийсь один продукт.

Якщо мама буде цілими днями їсти лише печиво Марія, то у дитини в решті буде алергія навіть на це печиво. Тому їжте на здоров’я те що вам до вподоби в розумних кількостях і буде вам щастя!

Авторка матеріалу – Дар’я Непша, консультантка з грудного вигодовування.

Поділитись матеріалом