Коли завершувати грудне вигодовування - Новини ГО Лада
Коли завершувати грудне вигодовування
Коли завершувати грудне вигодовування

Завершення грудного вигодовування – завжди серйозний етап у взаєминах мами й малюка. Коли краще завершувати грудне вигодовування?

В якому віці припиняти годувати малюка грудьми?

За рекомендацією ВООЗ потрібно продовжувати годувати дитину грудьми після введення прикорму у віці 5-6 місяців і бажано зберігати грудне вигодовування до 2 років. Грудне молоко не втрачає своїх властивостей після року і завжди корисно для малюка. Мами можуть годувати малюків стільки, скільки вони самі вважають за необхідне, ніхто не в праві примушувати вас припиняти годувати.

У рідкісних випадках завершення годування грудьми може бути показано при важких станах малюка, наприклад при фенілкетонурії, генетичне захворювання. Тоді дитину переводять на спеціальні суміші. Всі інші стани не потребують відміни грудного вигодовування. Часті відрижки, здуття живота також не є причиною відлучення малюка від грудей. Поширений зараз діагноз – непереносимість лактози, це міф і маркетинговий хід. Багатьом дітям призначають генетичний тест, однак він призначений тільки для дорослих.

Якщо лікар поставив такий діагноз вашому малюкові, але при цьому дитина виглядає здоровою, у неї нормальна вага, немає діареї, значить діагноз невірний. Непереносимістю лактози страждає дуже маленький відсоток дітей.

В яку пору року найкраще завершувати ГВ?

Немає такої пори року, коли краще відучувати дитини від грудного вигодовування. Сезон ніяк не впливає на те, як пройде цей процес.

Авторка матеріалу – Лідія Бабич, лікарка-педіатриня.

Поділитись матеріалом