Комфортна соціалізація мами - Новини ГО Лада
Комфортна соціалізація мами
Комфортна соціалізація мами

Ми в Ладі багато говоримо про комфортну соціалізацію. І нам дуже подобається це словосполучення – Комфортна Соціалізація. Це одна з цілей ГО – створити умови та можливості для комфортної соціалізації мами з дитиною. Але не просто для соціальної активності, а для такої, щоб після не потрібно було приходити в себе ще декілька днів – для комфортної й батькам, і дитині.

Коли ми закриваємо очі, то бачимо ліфти, пандуси, стоянки для візочків, бачимо гв-френдлі заходи та заклади. Ось мама пішла з 6 місячною дитинкою на музичний вечір. Ні, краще музичний ранок. Де жива музика, але така гармонічна та така, що наповнює. Гарячий чай. Однодумці.

А ось, у торговому центрі, є зручна кімната для батьків з дитиною, там немає туалету і вона не засунута в кінець всіх санвузлів. Вона знаходиться на вході, там є зручний стілець для тих, хто хоче для годування усамітнися. Але важливо – за власним бажанням, а не через осуд суспільства. А ось зручний столик для сповивання та розетка.

Їдемо в громадському транспорті – і ось спеціальні кріплення для візочків та безпечні стільці для діточок. Забігли в туалет – і ось настінні стільчики для малюків, щоб не тримати на руках. До речі, і в жіночому, і чоловічому туалетах.

А ця мама любила ходити в бібліотеку до материнства, ось ця в театри, ось ця в музеї, а може і не любила, та зараз хоче. І вони йдуть. У спеціальні кідс-френдлі години в ці заклади. А там, якраз, чисто, безпечно та мамам з маленькими дітьми раді.

Ми можемо бачити багато, мріяти без кінця. А коли ми відкриваємо очі, цього немає, або є не в тому вигляді. Ми, як ГО, прописуємо ці бачення, ці стандарти, рахуємо, шукаємо партнерів та фінансування. Та соціалізуватися нашій мамі хочеться вже сьогодні.

Люба мамо, ми хочемо розповісти тобі сьогодні про те, що може полегшити твої виходи в соціум разом з маленькою дитиною та що зробить їх комфортнішими й безпечнішими для вас обох:

  1. Плануй пересування по місту в сон дитини.
  2. Слінг може стати крутим помічником.
  3. Подумай заздалегідь про їжу, і не тільки дитині, а й собі.
  4. Будь готова, що в будь-який момент все піде не по плану і нічого страшного в цьому немає.
  5. Якщо комфортно, бери з собою подругу.
  6. Старайся планувати спочатку 1 активність, а потім по відчуттях збільшуй.
  7. Пам’ятай, що автокрісло це не тільки про новий закон, а і про безпеку твоєї дитини.
  8. Якщо ти або твоя дитина маєте особливості у здоров’ї, не забувай про ліки, краще хай лежать для впевненості в сумочці чи рюкзаку й не знадобляться.
  9. І якщо ти починаєш нервувати, зроби паузу, подумай: чого і хто нервує, хтось поряд з вами, або дитина, або дійсно ти. Запитай себе чому і розглянь різні варіанти, послухай себе, як зробити краще: змінити локацію, поїхати додому, попросити зробити музику тихіше і зроби це.

Твоя інтуїція – найкращий провідник.

Авторка матеріалу – Марина Марченко, співзасновниця та Голова ГО “КПВМ “Лада”, юристка.

Поділитись матеріалом