Мама виходить на роботу - Новини ГО Лада
Мама виходить на роботу
Мама виходить на роботу

Мама виходить на роботу. Як зберегти лактацію?

Період після пологів

Перш ніж повернутися до роботи, мамі варто продумати коли краще це зробити, як підготувати себе, дитину та сім’ю до цього етапу та багато чого іншого.

Найперше про що варто подумати, це коли найзручніше виходити на роботу. Варто пам’ятати, що психологи не радять повертатися мамі, яка годує грудним молоком, на роботу протягом 3-4 місяців після пологів. В цей період немовля переживає етап адаптації до нового світу, поза межами маминого живота. Та й маминому організму потрібно якісно та повноцінно відновитися після пологів.

Почніть з 3-х годин розлуки, так дитині буде легше переносити мамину відсутність. Коли дитині виповниться 4-6 місяців бажано працювати близько 4-5 годин, від 6-ти місяців – 6-7 годин, від 9-ти місяців – 8-9 годин. Таким чином етап розлуки пройде більш м’яко для дитини й мами.

Хто залишатиметься з дитиною?

Потрібно заздалегідь познайомити ту людину, яка залишатиметься з малюком. Бажано це зробити за місяць до виходу мами на роботу. Впродовж цього місяця ви разом доглядаєте за малюком та вивчаєте його.

Груди, грудне молоко та годування дитини

Ваш помічник має навчитися годувати немовля з альтернативних методів годування (ложка, горнятко, чашечка…), це важливо, оскільки потрібно зберегти грудне вигодовування і щоб дитина не перейшла на пляшку, тоді є ризик, що дитина відмовиться від смоктання грудей. А смоктати груди вона буде, коли мама буде вдома – вранці, ввечері та вночі. Є смоктання маминих грудей дитиною – є грудне молоко. Помічник не використовує дурник (соску) – це теж може спровокувати відмову від грудей. Перемкнути увагу дитини можна спробувати заспівавши улюблену пісню, розказати кумедний віршик, розвеселити грою, іграшкою. Вкладати спати дитину без дурника та без грудей – легкою ходою чи легким прокачуванням заколисати дитину, легке качання на фітнес болі, засинання у візочку.

Молоко

Готувати його потрібно заздалегідь. Розпочинати зціджувати та заморожувати після того, як пройде місяць після пологів. Зціджувати можна руками або молоковідсмоктувачем. Заморожувати в чистих контейнерах.

Зціджування на роботі

Зціджувати молоко потрібно в період відчуття наповнення грудей. Одну грудь зціджувати й, якщо з іншої тече молоко, просто підставити молокозбірник для другої. Зціджувати можна рази три впродовж робочого дня, в один і той самий час. Зберігати молоко на роботі в холодильнику, а перевозити в термосумці.

Вдома

Після повернення з роботи додому відразу прикладати дитину до грудей. Грудне вигодовування для дитини – це не лише їжа, це потреба в спілкуванні з мамою, її тепло, почуття спокою, почуття любові та почуття, що дитина та мама потрібні одне одному. Це глибокий зв’язок. Тому, рекомендовано організувати спільний нічний сон мами з дитиною, щоб мама мала змогу виспатися та насолодитися одне одним. На вихідних днях дитина може просто не відпускати маму та часто прикладатися до грудей, не відмовляй в цьому задоволені. Відпочивай й ти разом з малюком в обіймах.

Авторка матеріалу – Катерина Савченко, консультантка з грудного вигодовування.

Поділитись матеріалом