Мастит - Новини ГО Лада
Мастит
Мастит

Труднощі, які можуть виникнути під час годування грудьми

Мастит – це патологія молочної залози інфекційно-запального характеру. Лікування захворювання потрібно починати при перших його ознаках.

Існують дві основні форми захворювання – лактаційний і нелактаційний мастит.

Мастит нелактаційний може розвинутися в будь-якому віці й не тільки у жінок, але й у чоловіків, дівчаток. Причинами такої форми захворювання вважається стійке порушення гормонального фону і травми грудей.

Мастит під час лактації не завжди розвивається навіть при наявності зазначених причин, оскільки повинні «спрацювати» і фактори, що провокують до цього: травми сосків (тріщини); золотистого стафілокока; післяпологова депресія; загострення хронічних захворювань;гормональні порушення.

Також, лактаційний мастит може бути неінфікований та інфікований.

Неінфікований мастит може виникнути через закорковування молочної протоки. Молоко довгий час залишається в молочній залозі й це може спровокувати запальну реакцію. Молоко може змінитися на смак, стає солонуватим. З часом це минає.

Інфекційний мастит виникає з потраплянням інфекції в молочну залозу, наприклад золотистий стафілокок. Причиною може бути тріщини на сосках в матері, або ж після загострення маминих хронічних захворювань (пієлонефрит, цистит, карієс і т.п.), також причиною може бути попередньо не долікований лактостаз або неінфікований мастит.

Симптоми маститу, незалежно від форми:

– біль, відчуття розпирання в грудях;

– набряк молочної залози з однієї або двох сторін (одно/двосторонній мастит);

– сильний біль при пальпації;- виражене почервоніння шкіри над патологічною ділянкою;

– збільшення пахових лімфатичних вузлів, їх болючість при пальпації;- температура тіла може сягати близько 40 градусів.

Лікування маститу

Лікування маститу повинно проводитися під контролем лікаря, оскільки можуть бути призначені антибіотики, жарознижувальні препарати та ін. Діагноз ставиться після консультації та УЗД молочної залози.

Під час цього захворювання можна й потрібно годувати дитину грудним молоком, лікар повинен підібрати мамі ліки сумісні з грудним вигодовуванням, вибір таких препаратів зараз достатньо великий.

Перевірити сумісність ліків з ГВ можна на цьому сайті e-lactancia.org

Часте прикладання дитини до грудей, вивільнення молочної залози від молока і є додатковим методом лікування.

Важливо пройти повний курс приймання антибіотиків, аби подолати хворобу. Мастит та сумісні ліки з грудним вигодовуванням не можуть чинити шкоду немовляті, більшої шкоди може завдати тимчасове переведення дитини на суміш. Протипоказанням до грудного вигодовування – це абсцес.

Здоров’я мамі та малюку!

Авторка матеріалу – Катерина Савченко, консультантка з грудного вигодовування.

Поділитись матеріалом