Міфи про грудне вигодовування - Новини ГО Лада
Міфи про грудне вигодовування
Міфи про грудне вигодовування

Грудне вигодовування водночас приємний і дуже бентежливий процес. Навколо нього існує безліч міфів. Не вірте у міфи, лише у факти.

Міфи про грудне вигодовування!

Міф №1. Грудне вигодовування не забезпечує захисту від вагітності.

І так, і ні! Це звичайно не надійний метод, але ж метод. Насправді грудне вигодовування не є поганим методом захисту від небажаної вагітності й дає надійний захист, особливо протягом перших шести місяців після народження. Це майже такий самий захист від небажаної вагітності, як і таблетки, але, мають бути обов’язково присутні умови наведені нижче, якщо хоч одна з умов відсутня, вагітність може наступити: якщо дитина молодше шести місяців, якщо грудне вигодовування є виключним (без додаткового годування з пляшечки, тільки грудне вигодовування), і якщо мати ще не мала нормального менструального періоду після пологів. Після перших шести місяців захист менше, але все ще існує. Головне не забувати про те, що спочатку приходить овуляція і тільки після менструація!

Міф №2. Жінки, що годують грудним молоком не можуть приймати протизаплідні таблетки.

Не правда! Питання полягає не у впливі на жіночі гормони, яким у будь-якому випадку піддається годування дитини. Дитина отримує зовсім незначну дозу ліків через грудне молоко. Проте, деякі жінки, які приймають таблетки, навіть таблетки прогестерону, виявляють, що кількість молока зменшується. Таблетки, що містять естрогени, можуть знижувати кількість молока. Але зазвичай проблеми із кількістю чи якістю молока не виникають. Але, якщо це можливо, жінки, які годують груддю, повинні уникати приймання таблеток або принаймні почекати, поки дитина почне вживати інші продукти (зазвичай після 6 місяців). Навіть якщо дитина старше, кількість молока може значно зменшитися. Якщо таблетки необхідно використовувати, бажано використовувати тільки прогестерон (без естрогена).

Міф №3. Мама, у якої кровоточать соски не повинна годувати.

Не правда! Хоч кров і впливає на часті зригування у малюка та кров може навіть з’явитися у кишківнику дитини, це не привід припиняти грудне вигодовування. Якщо у мами болять соски та кровоточать – це привід звернутися за допомогою до консультанта з грудного вигодовування. Інколи соски можуть кровоточити без болю. Зазвичай це може відбуватися у перші кілька днів годування. Якщо це не припиняється за декілька днів, потрібно проконсультуватися з лікарем та виявити причину. Але мати не припиняє годувати ні в якому разі.

Міф №4. Жінка, яка зробила операцію по збільшенню грудей, не може годувати грудьми.

Не правда! Немає доказів того, що грудне вигодовування через силіконові імплантати є шкідливим для дитини. Іноді ця операція здійснюється через ареолу. Ці жінки часто мають проблеми з постачанням молока, як і будь-яка жінка, яка має розріз навколо армілярної лінії. Якщо виникають проблеми з кількістю молоко, бажано звернутися до лікаря чи до консультанта з грудного вигодовування. Але все частіше імплантат ставлять за молочною залозою і тоді жінки можуть годувати абсолютно спокійно.

Міф №5. Жінка, яка зробила операцію по зменшенню грудей, не може годувати грудним молоком.

Не правда! Операція по зменшенню молочної залози може знизити здатність матері виробляти молоко, але частіше всього багато матерів виробляють більше, ніж достатньо молока. Якщо ж все-таки молока недостатньо, потрібно звернутися за консультацією до лікаря чи до консультантів з грудного вигодовування.

Міф №6. Недоношені діти повинні спочатку навчитися їсти з пляшечки перш ніж почати пити молоко з грудей мами.

Не правда! Недоношені діти, які на грудному вигодовування мають менше стресу, ніж на вигодовуванні з пляшечки. Діти, чия вага нижче 1200 грам та навіть менше можуть почати грудне вигодовування як тільки їхній стан стабілізується, в іншому випадку дитя не захоче брати груди деякий період. Поки дитя вчиться смоктати груди деякий час, воно поруч з мамою і це головне. Немає причин для того аби недоношеним дітям давати пляшечку, у цьому сенсі їхнє годування має бути таким самим як і у дітей народжених вчасно. Коли дійсно потрібне додаткове годування, є методи, які не потребують використання пляшечки. З цим може допомогти консультант з грудного вигодовування.

Міф №7. Діти з “заячою” губою не можуть вигодовуватися грудним молоком.

Не правда! Немовлята з розщілиною губою зазвичай справляються зі смоктанням молока добре. Але, деякі діти з цією вадою дійсно не можуть справитися зі смоктанням. Але, варто спробувати, якщо не дати шансу на спробу, звісно ж дитя не братиме груди. Грудне вигодовування слід починати якомога швидше, використовуючи принципи правильного встановлення грудного вигодовування. Якщо дитину почнуть вигодовувати з пляшки – це знижує здатність дитини годуватися грудним молоком. Якщо дитину необхідно догодовувати, можна та потрібно використовувати чашку, а не пляшку. Іноді годування за допомогою пальця, у дітей з “заячою” губою є ефективним.

Міф №8. Діти на грудному вигодовуванні потребують інші види молока після шести місяців.

Не правда! Грудне молоко дає дитині все, що є в інших видах молока і набагато більше. Діти старше шести місяців повинні починати знайомитися з твердими продуктами, головним чином, щоб вони навчилися їсти й щоб вони почали отримувати ще одне джерело заліза, яке через 7-9 місяців не міститься в достатній кількості у грудному молоці.

Поділитись матеріалом