Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину - Новини ГО Лада
Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину
Організація грудного вигодовування після кесаревого розтину

Настав час вщент зруйнувати міф про те, що після кесаревого розтину у жінки нічого не складеться з грудним вигодовуванням. Що це складно, важко, молока не буде, тому не варто навіть починати, готуйтесь одразу до суміші.

Ви можете годувати дитину грудним молоком після кесаревого розтину. Стільки, скільки це буде потрібно дитині й вам. Головне знати, що вас чекає після народження малюка і як правильно організувати початок грудного вигодовування, щоб це було максимально комфортно.

Думка про несумісність кесаревого розтину і грудного вигодовування тягнеться з тих часів, коли під час такого оперативного втручання застосовувалися медикаменти, які могли потрапити в молоко і негативно впливати на новонароджену дитину. Тому маму і дитину розлучали на певний час, дитина одразу отримувала замінник грудного молока, а мама не отримувала жодної допомоги в організації грудного вигодовування, тому рідко хто після такого міг повернути новонародженого до грудного вигодовування.

Процес лактації (утворення молока) однаковий для всіх породіль, незалежно від того, яким шляхом дитина потрапила на цей світ. Існують лише певні ключові моменти в організації грудного вигодовування після кесаревого розтину, які потрібно знати самій жінці, її близькому оточенню та медичному персоналу.

Стан здоров’я та самопочуття мами після кесаревого розтину

Тут все залежить від перебігу вагітності та історії кесаревого розтину, застосування медикаментів, швидкості відновлення організму після втручання.

Допомога сім’ї

Слабкість, запаморочення, больові відчуття — в такому стані жінка не може повноцінно доглядати за новонародженим, їй потрібен помічник, який допоможе прийняти зручну позу, прикласти дитину, а потім буде доглядати їх обох. Це може бути чоловік, мама, подруга, доула, медперсонал.

Перше прикладання необхідно здійснити, як тільки мама і дитина будуть до нього готові, навіть якщо це буде зовсім недовго, але дитина зможе отримати дорогоцінні краплі молозива. В цей момент також відбувається сильний сплеск позитивних емоцій, який запускає лактацію.

Прикладайте дитину до грудей настільки часто, наскільки це можливо, бажано кожних 1,5-2 години, можна навіть і частіше. Прикладайте, коли дитина просить (шукає груди ротиком, хвилюється, крутить головою). Пропонуйте груди самі, якщо інтервал між прикладаннями більше ніж 2 годин.

Затримка приходу молока

Молоко буде обов’язково! Воно може «прийти» не на 3-4 день, а на 6-7 чи ще трохи пізніше. Це все через перенесене втручання, медикаменти й стрес. Прикладайте дитину часто і навіть дуже часто. Якщо це неможливо — потрібно зціджуватися, щоб стимулювати лактацію.

Пози для годування після кесаревого розтину

Обирайте таку позу, щоб берегти зону післяопераційного шва від травмування. Лежачи на боку, напівлежачи, сидячи глибоко в м’якому кріслі, навіть стоячи — вам повинно бути зручно. Використовуйте подушки під спину, під коліна і під руки, щоб під час годування ви могли розслабитись.

Дискомфорт

Біль і стрес основні вороги грудного вигодовування, вони можуть спричинити слабкий відтік грудного молока (воно у вас є, але дитина не може висмоктати). Тому вам потрібна зручна поза, тепло, тепле пиття і комфорт. Полегшити болісні відчуття в грудях допоможе м’який масаж молочних залоз.

Стан новонародженого після кесаревого розтину

Новонароджені після кесаревого розтину можуть поводитись по-різному, але в більшості випадків спостерігається млявість і сонливість. Тут потрібно проявити терплячість і наполегливість — часто прикладати, пропонувати груди на кожний прояв активності й навіть у напівсні. Можна догодовувати дитину власним зцідженим молоком з чашки, ложки або шприца.

Підтримка

Якщо допомоги медичного персоналу вам не вистачає, рекомендуємо звернутися до консультантів з грудного вигодовування, які можуть надати вам інформацію і підтримати в цей складний час телефоном чи онлайн навіть в лікарняній палаті. Кожна історія грудного вигодовування унікальна і спеціалісти з грудного вигодовування можуть допомогти вам пройти її від початку до кінця, підтримати порадою і добрим словом, відповісти на сотні запитань, які виникають у кожної мами після народження дитини. Кесарський розтин — це лише початок вашої історії грудного вигодовування, і вона може бути тривалою, теплою, наповненою позитивними емоціями, корисною для вас і дитини.

Авторка матеріалу – Наталя Гарасимчук, консультантка з грудного вигодовування.

Поділитись матеріалом