Панічні атаки - Новини ГО Лада
Панічні атаки
Панічні атаки

Панічні атаки. Що це та як з ними впоратися?

Часто “новонароджена” мама може відчувати страх за свого малюка, а часом і за себе. Адже на її плечах лежить величезна відповідальність за життя та здоров’я маленької, безпомічної дитини.

Бувають навіть і напади панічної атаки. Панічні атаки – це стан, коли здається, що ви вмираєте. В цей час у вас може бути й прискорене серцебиття, нестача повітря, спазм судин, запаморочення, розлад кишківника, нудота, озноб, оніміння та ін.

Симптоми:

  • Страх втратити свідомість;
  • Збожеволіти або померти;
  • Страх натовпу;
  • Відкритого простору;
  • Автомобільних пробок;
  • Великих магазинів;
  • Закритих просторів;
  • Подорожей та ін.

Подібна реакція організму трапляється у людини у відповідь на сигнал про сильне джерело небезпеки. Причина може критися на підсвідомому рівні, ще з дитинства, коли ви були дитиною й пережили сильний стрес на щось, що було у вашій батьківській родині.

Що відбувається з жінками в післяпологовому періоді?

Материнство – це важка праця самої мами, й багато жінок уявляли собі материнство простішим і легшим. Страх за дитину: я не знаю, не вмію, не впораюся. Страх не нашкодити їй, такій крихітці. Страх за свою безпорадність в нерозумінні всіх процесів, які відбуваються з малюком: плач, крик на кишкові кольки.Страх за своє тіло після пологів. Страх, що ваш чоловік розлюбить вас через ці зміни. Страх, вина, критика себе за те, що під час пологів щось пішло не так і ви звинувачуєте себе. Страх за здоров’я дитини, навіяна інтернетом і засобами масової інформації та т. і.

Як допомогти собі при проявах панічних атак?

Жінці, важливо мати коло таких же мам, у кого можна взяти підтримку, потрібну інформацію. Найважливіша умова проживання панічних атак – це проживати їх з кимось, але не на самоті. Намагатися зрозуміти, що з вами відбувається при панічному нападі, і надати собі максимальну підтримку:- вихід на свіже повітря, – фізичні навантаження (потрібно “включити” тіло), – розуміння того, що зараз відбувається напад і він обов’язково закінчиться, потрібно лише відновити дихання і подбати про себе. Майже кожна людина може пережити такий напад, нічого поганого в цьому немає. Це всього лише заклик організму переглянути щось в собі. Швидше і компетентніше в цьому розібратися вам допоможе психотерапевт з відповідною освітою.

Потрібно з’ясувати, що у вас викликає причини панічних атак і знайти своє рішення.

Авторка матеріалу – Олександра Цуркан, психологиня.

Поділитись матеріалом