Перше прикладання до груді - Новини ГО Лада
Перше прикладання до груді
Перше прикладання до груді

Яке значення має перше прикладання немовляти до груді для подальшого успішного грудного вигодовування?

Контакт шкіра-до-шкіри в перші години життя настільки важливий, що регламентується документами та рекомендаціями ВООЗ.

Як тільки малюк торкнеться губками соска, організм матері отримає сигнал про те, що пологи пройшли успішно.

З першим прикладанням малюк оближе з маминих грудей крапельки молозива. Кількість молозива невелика, це спеціально задумано природою – невеликий обсяг їжі забезпечує плавний перехід від внутрішньоутробного харчування до травлення. Молозиво насичене активними речовинами, що забезпечують захист малюка в новому світі.

Обов’язково зверніть увагу на відчуття під час годування. Годування не повинно бути болісним. Біль під час прикладання не дозволить годувати так часто і так довго, як це потрібно вам обом. Найчастіше причина болю в тому, що дитина і мама лежать далеко одне від одного. Так відбувається, якщо малюка кладуть не на маму, а збоку, та ще й сповитого.Краще, якщо і мама, і дитинка роздягнені. Якщо в пологовому залі прохолодно, попросіть накрити вас обох пелюшкою або легкою ковдрою. Чепчик, особливо із зав’язками, може збивати пошуковий рефлекс і малюкові буде важче прикластися до грудей.

Тісний контакт матері й дитини дуже важливий для заселення новій людині «правильної» флори. Організм малюка заселяється мікробами ззовні. І це повинні бути бактерії з маминого живота, рук і грудей.

Лежачи у грудях, новонароджений розглядає мамине обличчя. І цей контакт – закарбовування у пам’яті або як кажуть психологи, імпринтинг, теж має велике значення для подальшого спілкування матері й дитини.

Від того, як пройде перша зустріч матері й дитини, залежить багато чого: успіх і тривалість грудного вигодовування, склад флори дитини, післяпологове відновлення матері, навіть відносини в майбутньому. Не соромтеся обговорювати з персоналом пологового будинку те, як буде відбуватися ваша перша зустріч з малюком. Миттєвості після пологів належать тільки вам і тому варто зробити все можливе для того, щоб в перші хвилини життя малюк зустрівся з мамою – її молоком і любов’ю.

Авторка матеріалу – Поліна Ликова, консультантка з грудного вигодовування.

Поділитись матеріалом