Підв'язування живота після пологів - Новини ГО Лада
Підв’язування живота після пологів
Підв'язування живота після пологів

Підв’язування живота після пологів. Відповіді на найпопулярніші питання.

Навіщо підв’язувати живіт після пологів?

Під час вагітності матка збільшується в рази й здавлює внутрішні органи та, відповідно, органи малого таза. В результаті збільшення живота, м’язи пресу слабшають. Після пологів різко з’являється багато вільного місця і внутрішні органи та органи малого таза поступово повертаються на свої місця. Та, м’язи живота не можуть настільки ж різко повернутися в тонус та почати працювати відповідно.

Щоб допомогти м’язам пресу, рекомендується підв’язувати живіт після пологів.

Полотно являє собою “передню черевну стінку”, допомагаючи м’язам живота повернутися в тонус та зробити повернення органів на свої місця м’яким та поступовим. Підв’язування знижує різке навантаження на тазове дно. Підв’язаний живіт дасть мамі міцний корсет, що добре для фіксації внутрішніх органів.

Які бувають способи підв’язування живота?

Сповивач (рушник) – слов’янське підв’язування довгим рушником-сповивачем.

Бенкунг – азійське «вузликове» підв’язування. Підв’язувати можна хоч хусткою, важливий сам принцип і ефект.

Що таке сповивач?

Сповивач – це 5-7 метровий відріз щільної натуральної тканини, яким зазвичай користуються доули для фіксації живота мами, обмотуючи жінку від діафрагми й до стегон. Зазвичай виготовляється з рушникові льону, складеного вдвічі по довжині.

Що таке бенкунг?

Бенкунг – це традиційний метод післяпологового підв’язування в Малайзії. Це спеціальний спосіб зав’язування довгою смужкою тканини (приблизно 10-15 м довжиною і 20-30 см шириною) навколо живота після пологів, щоб забезпечити тверду підтримку внутрішніх органів і м’язів. Бенкунг – це таке підв’язування, яке починається з рівня нижче стегон, з середини сідниць, і потихеньку вузлик за вузликом підійматися під груди.

Коли потрібно підв’язувати живіт?

Рекомендується підв’язувати живіт, по можливості, відразу після пологів, в пологовому будинку, бажано вранці після туалету. Коли мама лежить на ліжку, спить чи відпочиває вдень, лежачи, або ж на ніч полотно потрібно зняти.Носити тільки у вертикальному положені: коли мама хоче вийти на прогулянку, зробити хатні справи, коли хоче носити дитину в слінгу.

Робити намотування будь-яким способом, окрім бенкунгу, потрібно лежачи на ліжку, на спині. Перетягуючи полотно через себе, стягуючи за краї. Бенкунг підв’язують стоячи.

Перші та наступні підв’язування бажано робити після масажу або самомасажу живота.

Протягом якого часу потрібно підв’язувати живіт?

Підв’язуватися після пологів можна так довго, як “хоче” організм. Головне завдання – це, щоб тіло запам’ятало потрібне положення і більше не потребувало додаткової підтримки. Найчастіше ефект буває вже починаючи з двотижневого носіння підв’язки на живіт, можна підв’язувати протягом усього раннього післяпологового періоду, близько 40 днів. Тривалість підв’язування – це індивідуальні відчуття і бажання кожної “новонародженої” мами.Але, також є варіанти, коли мама й зовсім не хоче, не відчуває потреби підв’язувати живіт. Все дуже індивідуально. Пробуйте, відчувайте і робіть так, як ви хочете.

У чому різниця між підв’язуванням живота полотном і бандажем?

Бенкунг/ребозо/слінг/шарф/хустка/рушник – підв’язати можна будь-яким відповідним полотном. Полотно можна підлаштувати під будь-яку фігуру, на відміну від бандажа, тому що бандаж необхідно підбирати за розміром.- Натяг полотна можна регулювати. Десь послабити його, десь затягнути тугіше. У бандажі легко перетягнути внутрішні органи, створивши на них не потрібний тиск.

Будьте уважні до якості вашого післяпологового відновлення.

Поділитись матеріалом