Поступове завершення грудного вигодовування - Новини ГО Лада
Поступове завершення грудного вигодовування
Поступове завершення грудного вигодовування

Що потрібно знати до того як завершити грудне вигодовування?

Чому різке завершення грудного вигодовування може бути травматичним для психіки дитини? Згідно з рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я грудне вигодовування варто продовжувати до двох років, а за бажанням матері та дитини й довше.

Перш ніж приймати рішення по завершенню грудного вигодовування, варто знати певні важливі моменти:

  1. Молоко після року НЕ стає “пустим”, воно має здатність підлаштовуватися до потреб дитини та містить всі необхідні поживні речовини та антитіла саме під вік вашої дитини.
  2. Грудне вигодовування після року важливе для дитини з психологічної точки зору. ГВ для дитини дає відчуття безпеки, впевненості та любові.
  3. Саме тому будь-який спосіб різкого завершення грудного вигодовування може травмувати дитячу психіку. Інколи бувають ситуації, коли необхідно діяти швидко, але поступовий, м’який спосіб допоможе уникнути “травмування”.
  4. Годування до двох чи більше років передбачає, що дитина вже отримає все більше “сімейних” харчових продуктів, при цьому продовжує годуватися грудьми. Це може бути одне-три годування за добу.

Мами, пам’ятайте, що завершення грудного вигодовування — це не просто перестати давати груди дитині. Це етап, який потрібно прожити разом з дитиною. Навчити її засинати по іншому, без грудей, навчити дитину заспокоюватися, якщо страшно чи боляче, без грудей.

Задача мами навчити дитину справлятися зі своїми потребами та бажаннями без грудей. Жити без грудей потрібно навчити, так само, як ви навчили свою дитину сидіти, ходити чи говори.

Проживати цей етап потрібно поступово, м’яко, поруч з мамою та її підтримкою!

Поділитись матеріалом