Що робити, якщо близькі люди не розуміють психічного стану мами? - Новини ГО Лада
Що робити, якщо близькі люди не розуміють психічного стану мами?
Що робити, якщо близькі люди не розуміють психічного стану мами?

Буває так, що найближчі люди, які мали б підтримати молоду маму, гірше за всіх розуміють, що з нею відбувається. Чоловік скаржиться, що він працює і йому теж важко і взагалі — “У тебе є груди, тільки ти й можеш впоратися з дитиною, а я тут до чого?”. А батьки — “Ми ж якось виростили своїх дітей, а у нас ні пральних машинок не було, ні мікрохвильовок”.

Поради, які можуть допомогти

Якщо так склалося у вашій сім’ї — це дуже сумно і важко. Що ж можна зробити, щоб покращити взаєморозуміння з чоловіком та близькими?

Говорити про власні почуття та потреби

Якщо ви тримаєте все у собі, тоді інші можуть і не здогадатися, що вам важко. Не соромтеся завжди говорити вголос: “Я втомилася, мені важко, я роздратована, я хочу спати, я голодна, я вже не можу, мені треба відпочити, я задовбалася вщент!”

Кажіть також чітко, голосно і дивлячись в очі, що вам потрібно: “Будь ласка, посидь сьогодні ввечері годину з дитиною, а я піду прогуляюся та відпочину. Мені це потрібно. Ні, я не можу прогулятися з дитиною, мені потрібно побути на самоті”. “Мені дуже потрібно поспати, будь ласка, давай ти в суботу вранці підеш з дитиною на прогулянку. Це дуже важливо для мене. Дякую”.

Повторюйте те, що вам потрібно, стільки разів, скільки потрібно, щоб “дійшло”. Інколи до людей не приходить розуміння з першого разу.

Не думайте так, що вам швидше та легше все зробити самій, ніж попросити чоловіка про допомогу. Бо тоді всім навколо здається, що ви й не потребуєте ніякої допомоги.

Коли я питала свого чоловіка, що він може порадити з приводу того, як донести до чоловіка, що тобі погано і потрібна допомога, він відповів: “Словами через рот”. “А якщо не допомагає це?” — спитала я. “Ну, тоді це питання до нього, що ж він за чоловік, якому ще треба доводити, що його коханій погано”.

Якщо ваші близькі виявилися зовсім байдужими до вашого емоційного стану, шукайте групу підтримки серед інших людей: друзів, знайомих з соціальних мереж, груп підтримки. Долучайтеся до нашої групи підтримки Обійми для батьків. Підтримка після пологів і не тільки. Знайти коло однодумців — може бути дуже цілющим. Розуміння, що ти не одна, і є багато інших жінок, яким також важко, може додавати сил та надії.

Бажаємо вам завжди знаходити необхідну підтримку!

 

Авторка матеріалу: лікарка-психологиня Ольга Карпенко.

Поділитись матеріалом