Шостий Український Жіночий Конгрес - Новини ГО Лада
Шостий Український Жіночий Конгрес
Шостий Український Жіночий Конгрес

«Цінності під час війни» – тема Шостого Українського Жіночого Конгресу, який відбувся 28 листопада у Києві. Захід був присвячений викликам, які постають перед жінками під час війни, та тим цінностям, з якими українська та світова спільнота ці виклики долає.

Наша команда відвідала конгрес та голова та співзасновниця ГО «КПВМ «Лада» Марина Марченко дала інтерв’ю директорці Фонду Олени Пінчук, Ользі Сердюк, в рамках Шостого Українського Жіночого Конгресу. Ми вдячні Олі за запрошення.

Під час інтерв’ю згадали про спільний проєкт «Час настав», який був реалізований ГО «КПВМ «Лада» спільно з проєктом «Я зможу!» Фонду Олени Пінчук, за підтримки Фундації Кока Кола. Проєкт «Час настав» був створений для жінок з малими дітьми, які знаходяться на шляху повернення з декрету на ринок праці. Доступ до відео лекцій без обмежень – за посилання. Дізнатися більше про проєкт «Час настав» – за посиланням.

Під час інтерв’ю Марина наголосила на проблемах з якими зустрічаються мами, які проживають в Україні і за кордоном.

Основі тези з інтерв’ю:

Питання повернення жінок з дітьми, які виїхали за кордон сьогодні стоїть гостро. Але так само важливо висвітлювати проблеми мам, які продовжують залишатися в Україні. Які продовжують народжувати під сирени тут дітей, годувати їх без світла і води. А забираючи дітей із садочка, пояснювати чому замість прогулянки вони сиділи в укритті.

За цих умов мамам потрібно так само шукати роботу, працювати, стояти, будувати родину, країну і свою кар’єру одночасно. Ми не можемо забувати про цю важливу частину населення України, а це 5 мільйонів. – зауважила Марина.

За опитуваннями нашої авдиторії, кожна 3-тя мама консультувалася з лікарем щодо прийому антидепресантів або ж вже їх використовує. Ми знаємо від спеціалістів, що майже кожному українцю знадобиться робота з психологом, що майже кожен зіштовхнеться з ПТСР.

І ми кажемо про те, що поруч з мамою є дитина – це наше майбутнє, майбутнє держави. І навіть якщо дитину відправити в реабілітаційні табори, якщо психологи будуть працювати з дитиною, але не буде надана психологічна підтримка її батькам, то дитина повернеться в те саме середовище. Така робота просто буде проводитися безрезультатно по колу. Тож зараз питання материнства не можна знецінювати як ніколи.

Повне інтерв’ю ви можете переглянути на нашому Youtube каналі за посиланням.

Поділитись матеріалом