Страх перед коронавірусом - Новини ГО Лада
Страх перед коронавірусом
Страх перед коронавірусом

Страх перед коронавірусом. Як справитися з хвилюваннями та нав’язливими думками?

В період пандемії ми всі переживаємо за своє здоров’я, за здоров’я рідних й близьких. Іноді тривога за власну дитину може перетинати всі розумні межі, і тоді кожен день перетворюється на перехід мінного поля. Як впоратися з тривогою та жити тут і зараз?

Тривога матері, чи не захворіє дитина, тонни антисептика та заборона торкатися будь-чого – чи є це новими правилами повсякденності або ж відчайдушні спроби впоратися зі стресом?

Для дитини один день життя – це не просто день карантину, який треба перетерпіти. Це і є все її життя. А життя дитини (і ваше також) повинно бути наповнене радістю і спокоєм. “Які радість і спокій в цей буремний час?” – можливо обуритесь ви, – “Ви новини дивились? А статистику захворюваності читали?” Так-так, а ми поставимо вам зустрічне питання: “А чи маєте ви особистий вплив на те, про що переживаєте?” Думаємо, ваша відповідь буде: “Ні”. І тоді спитайте себе: “Тоді який сенс переживати за те, що я не можу змінити? Чи не краще ці сили направити на будування змістовного щасливого життя для себе та своєї сім’ї?”

Ніхто з нас не знає, що з нами станеться завтра. Бо в будь-який момент може статися будь-що. Звучить страшно. Але завдяки цьому ми можемо цінувати саме цю мить і радіти життю тут і зараз. Ми не можемо вберегти своїх дітей від усього лиха на Землі, як би нам цього не хотілося. Але ми в змозі подарувати їм щасливе дитинство саме сьогодні. Якщо ви відчуваєте, що з головою занурилися в тривогу з приводу коронавірусу (ні дня не пропускаєте статистику, читаєте всі новини про вірус, нікуди не виходите тощо) – це ваш спосіб відчути, що ви хоча б щось контролюєте. Але ця думка хибна, насправді ви тільки більше переживаєте.

Щоб знизити рівень напруги, спробуйте зробити ось що:

Зробіть карантин на новини.

Мінімум тиждень нічого не читайте і не дивіться про коронавірус. Спочатку вам буде складно, але з часом ваша тривога знизиться.

Стрес знижує імунітет, а спокій і радість його підвищують. Займайтеся тими справами, які приносять вам задоволення.

Дозвольте дитині бути дитиною.

Хай ходить у садок, порпається в багнюці та бавиться з друзями. Просто вчасно мийте руки.

Розв’язуйте проблеми в міру їх надходження.

Ви ж не переживаєте зараз, як ваша дитина через 15 років буде здавати ЗНО?

Ми повинні давати власним дітям приклад оптимізму і вміння насолоджуватися життям в будь-якій ситуації. Це допоможе вирости їм щасливими та впевненими у собі.

Авторка матеріалу – Ольга Карпенко, лікарка-психологиня, когнітивно-поведінкова психологиня, арттерапевтка.

Поділитись матеріалом