Тріщини сосків - Новини ГО Лада
Тріщини сосків
Тріщини сосків

Досить часто, мами, які годують грудним молоком зустрічаються з проблемою, яка називається тріщини сосків.

Щоб уникнути тріщин на сосках, перш за все, варто правильно прикладати дитину до грудей, щоб вона правильно захопила груди повність, не лише сосок.

Та, якщо ви вже отримали травму сосків, то як же можна допомогти собі вдома?

Допомога при травмах сосків:

  1. Профілактика: правильне прикладання, правильний захват груді (широко розкритий рот дитини, ротик охоплює майже всю ареолу соска, відсутність пустушок та пляшок, накладок на груди, обережне витягання грудей з ротика дитини, впевнитися, що дитина не має фізичних вад, які ускладнюють смоктання груді.
  2. Після кожного годування можна змащувати соски грудним молоком та давати їм висохнути.
  3. Повітряні вани корисні для загоєння шкіри на сосках.
  4. Можна змащувати тріщини на сосках стовідсотковим ультрачистим медичним ланоліном. Ланолін не потрібно змивати перед годуванням. Змащувати після кожного годування.
  5. Шукайте зручну позу для годування.
  6. Поки ви лікуєте тріщини на сосках, в цей проміжок часу намагайтеся обмежувати час смоктання, нехай дитина смокче недовго, але часто. Щойно відчуєте себе комфортніше, дозвольте дитині смоктати груди стільки, скільки їй хочеться.
  7. Вазоспазм – ще одна недуга, яка трапляється у мам, які годують грудьми. Симптоми: після того, як дитина відпустить груди, через кілька секунд або хвилин кінчик соска біліє, наче з нього відійшла вся кров. На кінчику соска відбувається спазм судин, тому мама відчуває біль, печіння. А згодом сосок знову стає звичного кольору – кров повертається. У цей момент біль можете стати пульсуючим. Вазоспазм може виникати через неправильне прикладання та/або молочницю.

Якщо ви не можете самостійно впоратися з тріщинами на сосках, зверніться до лікаря, дружнього до грудного вигодовування та/або до консультанта з грудного вигодовування.

Якщо соски не гояться один-два тижні, обов’язково зверніться до лікаря.

Авторка матеріалу – Катерина Савченко, консультантка з грудного вигодовування.

Поділитись матеріалом