Тривога про здоров'я та життя дітей - Новини ГО Лада
Тривога про здоров’я та життя дітей
Тривога про здоров'я та життя дітей

Тривога про здоров’я та життя дітей. Де грань?

Кожна мама, яка нещодавно народила дитину, може отримати бонусом материнську тривогу. Вона тримає на руках свій маленький і такий крихкий клубочок щастя і боїться зробити невдалий рух, щоб не пошкодити малечу. Потім починається налагодження грудного вигодовування, підмивання, переодягання, вкладання спати й безліч інших справ, з яких тепер складається щоденне життя молодої мами. А потім – висипання, скоринки, кольки, почервоніння, забитий носик, перший пчих …

Як тут не розтривожитись, чи все мама робить правильно? Чи не проґавила щось? А раптом вона через недосвідченість зашкодить дитині? А раптом вона чимось серйозним захворіє? А раптом я буду поганою мамою і не вбережу дитя від небезпек цього світу? А якщо, якщо, якщо …

Ці думки, наче зграя ворон, кружляють у свідомості переляканої мами й заглушають голос розуму. Деякі легко справляються з тривогами, відганяючи зайві переживання від себе. А інші занурюються в них повністю, підлаштовуючи під страхи й тривоги своє життя і життя своєї родини.

Тривоги годуються поганими новинами й чутками, як ворони на тільки що засадженому городі. Мама вмикає телевізор, щоб трохи перепочити, і наштовхується на концентрат жахів: там дитина захворіла на невиліковну хворобу, там випав з вікна, там її взагалі вкрали, а там лікарі не врятували …

Погодьтеся, це дуже страшно. І цей страх проникає у втомлену маму і поселяється там. І непомітно для себе, на наступний день мама тепліше укутує дитини, ретельніше вимиває всі поверхні будинку, менше буде гойдати дитину на гойдалці, частіше буде сидіти на батьківських форумах і перечитувати всілякі причини кожного пчиха.

А одного разу мама раптом зрозуміє, що не може спати, поки її доросла дитина не повернеться з дня народження, або не зможе працювати, поки дитина-школяр не подзвонить, що вона дійшла до школи. І що легше зайвий раз просто сходити до лікаря перевіритися, чи точно дитина здорова, чи нічого лікарі не пропустили. У здорових дітей тривожних мам самі товсті медичні карти – вдумайтеся.

Що ж робити, якщо ви надмірно турбуєтеся про здоров’я дитини?

Вивчіть матчастину.

Є книги про здоров’я дітей, де просто написано про найпоширеніші захворювання і як їх лікувати. Також є книги, де описано, як доглядати за дитиною правильно з медичної точки зору. Вивчіть цю інформацію. І наступного разу, замість чергового миття підлог, можливо, вам захочеться просто пограти з дитиною.

Знайдіть свого лікаря і слухайте його.

Замість сидіння на батьківських форумах, де діляться своїми страхами такі ж тривожні батьки, краще комунікувати з сімейним лікарем.

Не дивіться і не читайте погані новини.

У світі кожну хвилину відбувається щось погане рівно, як і гарне. Не заливайте себе негативними емоціями, які потім перетворюються в тривогу.

Усвідомте, що ви не можете проконтролювати все.

Всі діти хворіють і отримують легкі травми. Але не можна їх закрити в будинку і не випускати в цей великий і страшний світ. Якщо ви народили дитину, то дайте їй можливість досліджувати цей світ. Не лякайте її криками: “Зараз впадеш!” А просто будьте поруч і страхуйте.

Займіться собою.

Відпочиньте і подбайте про себе – це важлива умова для гармонізації своєї нервової системи й зменшення тривожності.

Подумайте над тим, що ви транслюєте своїй дитині.

Що світ жорстокий і небезпечний? Що в будь-який момент може статися біда? Тоді яким виросте ваш малюк? Теж тривожним і боязким. Дозволяйте дитині проявляти сміливість.

Небезпеки, хвороби, нещасні випадки звичайно є. І їх потрібно враховувати. Але при цьому важливо не позбавляти себе і свою дитину радості життя. Будьте спокійні й зібрані, ви зможете з усім впоратися без зайвих тривог.

Авторка матеріалу – Ольга Карпенко, лікарка-психологиня, когнітивно-поведінкова психологиня, арттерапевтка.

Поділитись матеріалом