Відмова дитини від грудей - Новини ГО Лада
Відмова дитини від грудей
Відмова дитини від грудей

Відмова дитини від грудей. Перший сигнал дитини про те, що можливо, її щось турбує

Як проявляється?

Маля вередує біля грудей, відкриває ротик, шукає грудь, бере та відпускає її, смокче й відпускає та хлюпає, або ж просто тримає в роті й не смокче, може вигинатися і кричати, та вже не хотіти брати груди.

Мамине ставлення

Звісно, подібна поведінка малюка біля грудей дуже засмучує маму. Мама починає шукати причини в собі. Може виникнути почуття провини: я – погана мати. Та важливо знайти в собі сили залишатися спокійною. Дитина сприймає світ через призму емоційного стану мами.

Якщо ви помітили неспокійну поведінку малюка біля грудей, важливо знайти цьому причину.

Вірогідні причини:

  1. Малюк починає захворювати (закладений ніс, болить вушко, перелом ключиці, кефалгематома або травма при пологах). Обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Пробуйте підібрати зручну для малюка позицію для годування, ляжте на інший бік, дайте іншу грудь.
  2. Прорізуються зубки. Частіше це може відбуватися після шести місяців. Така поведінка біля грудей може тривати декілька днів.
  3. Стоматит або молочниця можуть викликати больові відчуття під час годування. Допомога лікаря і зняття больових відчуттів допоможуть налагодити грудне вигодовування.
  4. Травми язика, піднебіння, губ тощо, наприклад, якщо малюк прикусив язик. Із загоєнням травми біль мине, і малюк знову залюбки смоктатиме груди.
  5. Відволікається на зовнішні подразники. Може відбуватися в період у два-три місяці. Малюк цікавиться всім, що відбувається навколо нього: звуки, світло, люди, запахи. Чи є така поведінка малюка відмовою від грудей? Якщо він відвернувся від смоктання груді без плачу, без вигинання спинки, в нього гарний настрій, спілкується та посміхається і знову повертається до груді, або ж не відмовляється від неї, коли пропонують – тоді це не відмова від грудей.
  6. Гіперлактація (забагато молока).Коли у мами забагато молока – воно стрімко ллється в ротик малюка, молоко тече надто швидко, малюку неприємно від цього.
  7. Порушення організації грудного вигодовування. Використання пустушок, пляшки для догодовування.Активне та раннє введення прикорму.
  8. Занадто активний спосіб життя, особливо в перші три місяці (динамічна гімнастика, бебі йога, моржування, пірнання та плавання, професійний масаж здоровій дитині, регулярне використання газовідвідних трубочок, клізм, постійні переїзди, мандрівки, зміна місця проживання, клімат). Все це може негативно впливати на дитину та її поведінку біля грудей, адже перші місяці життя у дитини й так великий стрес, їй потрібно адаптуватися до нового способу життя, осягати нові навички. Дитина може переживати великий стрес.

У момент подолання відмови від грудей важливо організувати лагідний догляд, скасувати все, що може викликати стрес у маля й у мами. Потрібно багато тактильного контакту, разом ніжитися у ванні, тримаючи міцно дитину, щоб вона відчувала ваше тіло і підтримку, притримуйте її ручки в неї на груді, ніжки також притискайте до тіла. Носити дитину на руках, в слінгу, класти собі на животик, тіло до тіла, щоб було тепло та комфортно обом, організувати спільний сон. Тут активну участь може брати тато, чи інші близькі члени родини. Часто давайте груди, тримати біля грудей стільки, скільки хоче немовля.

Матеріал написано на основі книги “Грудне вигодовування: секрети та секретики”, Ксенія Соловей, Тетяна Гавриленко, Миродара Єрко.

Поділитись матеріалом