WORLD FOR UKRAINE SUMMIT - Новини ГО Лада
WORLD FOR UKRAINE SUMMIT
WORLD FOR UKRAINE SUMMIT
Вперше ГО “Лада” була представлена в Європі на міжнародному саміті. До саміту W4UA, який відбувся 7-9 грудня у Жешуві, ми почали готувалися завчасно та клопітливо. Оскільки перед нами постала важлива задача – висвітлити проблеми матерів під час війни широкій європейській авдиторії: представникам влади, міжнародним організаціям, донорами та громадським діячам.
Ми щиро вдячні W4UA за організацію цього конгресу, за запрошення та можливість говорити про важливі речі, а головне спільно шукати шляхи їх вирішення. Дякуємо за вашу підтримку Україні.

Від імені усіх українських мам Голова організації Марина Марченко підсвітила болі та потреби жінок з дітьми, які проживають в Україні та за кордоном у наступних панелях:

1. «Сім’ї та їхній добробут у постконфліктних сценаріях».
2. «Наслідки війни для українських жінок вдома та за кордоном».
Не важливо де зараз проживають українські мами, адже вони мають спільні проблеми. Всі однаково отримали психологічну травму від евакуації, вони так само мають або налагоджувати своє життя з нуля за кордоном, або пристосовуватися до нових реалій та жити під постійні сирени, обстріли і вибухи, відсутності світла, тепла і води. Але продовжують бути мамами і забезпечувати своїм дітям комфортне життя та гідний догляд. Це все надзусилля!
Хочемо подякувати спікерам спільних панелей за участь, важливу роль у підтримці та відбудові країни у всіх її галузях. Для нас була честь познайомитися та розділити слово разом з вами.
Нижче головні меседжі, які Марина підсвітила під час дискусій:
Головними викликами для жінок з дітьми є ментальне здоров’я та економічна спроможність. Війна загострила ці проблеми, незалежно від місця проживання. Майже кожна мама проживає тривожні стани та, як наслідок, мають проблеми зі здоров’ям та порушенням сну.
«І до війни мамам потрібна була психологічна підтримка. 10-20% жінок стикаються з післяпологовою депресією, 15% з яких закінчуються суїцидом. З війною цифра випадків суїциду матерів в післяпологовий період може бути значно більшою. Економічно жінки з дітьми також не захищені. Українські мами за кордоном стикаються зі складнощами у працевлаштуванні через мову, переатестації, необхідність знижувати свій ранг і через комплекс меншовартості. Мами з маленькими дітьми в Україні не можуть повернутися на роботу.» – наголосила Марина.
Поділитись матеріалом