Я точно роблю щось не те - Новини ГО Лада
Я точно роблю щось не те
Я точно роблю щось не те

Досвід материнства або “Я точно роблю щось не те”

Одного разу я десь прочитала фразу, що дитяча психіка витримує без негативних наслідків 20% маминої “неадекватності”, якщо інші 80% часу мама буде в рівновазі. Ці слова мене дуже тішать дотепер. Коли я знаходжусь не в ресурсі та гримаю на доньку, я розумію, що мій стан входить в рамки “дозволених” 20%, і заспокоююсь.

Я гадаю, що це правило 80/20 можна застосувати для всього досвіду материнства. Якщо ви не впевнені у собі як мамі, не знаєте як буде краще, чи все ви робите так, як треба, тоді згадайте, що 20% помилок і 80% правильних рішень – це достатньо добре і можна за це себе не їсти.

Ви як мама можете в чомусь помилятися. Бо ви перший раз мама саме цієї дитини. Навіть якщо це не перша ваша дитина, вона – єдина у своєму роді. І ті правила у вихованні, спілкуванні, годуванні та догляду, які працювали з попередньою дитиною, можуть зовсім не згодитися для цієї. Тому нормально, якщо десь ви почуваєтесь розгубленою та невпевненою.

Якщо вам здається, що ви робите щось не те більше, ніж на 20% або якщо вашу впевненість у собі підриває оточення, тоді можна піти двома шляхами.

Шлях 1.

Повністю довіритися тим, хто каже, що знає краще, як вам доглядати за власною дитиною. В цьому випадку ви приймаєте твердження, що як мама ви “так собі” і починаєте виховувати дитину за порадами інших. В такому разі ви знімаєте з себе відповідальність за результат. І якщо щось піде не так, претензії тоді теж можете пред’являти іншим. Але якщо без жартів, то ні. Навіть в цьому випадку відповідальність буде на вас.

Шлях 2.

Зайнятися самоосвітою. Якщо ви щось не знаєте – дізнайтеся це! В цифровий вік для нас відкрита маса інформації. Проблема тільки в тому, щоб знайти перевірену інформацію, і не повірити у фейки. Але якщо приділити цьому час, то у всьому можна розібратися. Тому я рекомендую багато читати книжок про здоров’я дитини, догляд і виховання ще на етапі вагітності, бо потім бракуватиме часу. Але ці знання нададуть вам впевненості та обізнаності на шляху материнства. Знання з доказової медицини та психології знизять вашу тривожність та страхи помилитися. Знання допомагають не піддаватися емоціям, бути спокійною у стресових ситуаціях та впевнено відстоювати свої кордони від настирливих порадників. І відрізняти погані поради від хороших теж буде набагато легше.

Кожна з нас зробить свої 20% помилок на шляху материнства – це факт. Але пам’ятайте одне – у 80% випадків ви зробите все правильно.

Авторка матеріалу – Ольга Карпенко, лікарка-психологиня, когнітивно-поведінкова психологиня, арттерапевтка.

Поділитись матеріалом