
Як доглядати за шрамом після кесаревого розтину?
Для початку, поки не знімуть шви, потрібно максимально багато лежати та при вставанні підтримувати свій животик. Дуже зручне в цьому випадку є підв’язування живота, якщо немає такої змоги, потрібно підтримувати його рукою при русі, тоді внутрішньо – черевний тиск не буде дуже сильним й навантаження на розтин буде меншим, що покращить його заживлення.
Розтин завжди повинен бути сухим, білизну потрібно носити з високою посадкою, частіше давайте розтину «дихати». Після зняття швів рекомендується наносити масла на шов з вітаміном Е, а також мазь з арнікою. Вітамін допомагає шкірі швидше відновитися, арніка має антисептичний і загоювальний ефект. Віддайте перевагу більш натуральним рослинним мазям та препаратам.
Введіть у свій раціон склянку цитрусового фрешу та їжу, яка сприяє виробленню колагену.
Пам’ятайте, що все дуже індивідуально, все що вам рекомендують не потрібно відразу брати й робити, треба враховувати ваші особливості здоров’я: алергія, непереносність компонентів, або в якому стані ваш розтин, є випадки коли потрібні й медичні препарати з вмістом антибіотика, або гормонів.
Приблизно через два місяці, в середньому, розтин має загоїтись. Коли лікар скаже, що і внутрішній і зовнішній шви загоїлись, можна розпочинати масаж живота і роботу зі швом.Для цього використовують тайські техніки, які запобігають грубому рубцюванню й утворенню спайок.
Також можна самостійно масажувати шов, головне підійти до цього з розумом і вивчити цю тему.
Пам’ятайте – тіло це інструмент, воно любить дотик і увагу.