Як татові бути корисним під час пологів? - Новини ГО Лада
Як татові бути корисним під час пологів?
Як татові бути корисним під час пологів?

Тато та народження дитини. Найцінніші миті.

Сотні років породіллю супроводжували та підтримували інші жінки. У давнину роль доули відводилася свекрусі. Дівчина входила в сім’ю чоловіка, і свекруха, як ніхто, була зацікавлена ​​в тому, щоб пологи невістки завершилися благополучно. Мати чоловіка берегла і потомство, і робочі руки.

Років п’ятнадцять тому чоловік, який супроводжував свою дружину в пологовому залі, викликав обурення медперсоналу та захоплення друзів сім’ї. Сьогодні – це звичайна практика. Майбутні батьки люблять жартувати: «Робили дитину разом, й народжувати теж будемо разом».

Обговорити присутність чоловіка на пологах необхідно задовго до дня ікс. Чоловік повинен розуміти, що народження дитини – велика робота. Майбутнім батькам корисно спільне відвідування спеціалізованих курсів на тему спілкування з друзями, які мають подібний досвід, перегляд навчальних відео в інтернеті.

Що робити чоловікові, коли почалися перейми?

 1. Зберігати спокій. Бути турботливим та уважним. Запитати у дружини про її побажання. Буває, готувалися народжувати разом, а з початком процесу жінка змінює рішення й всіх жене геть.
 2. Стежити за періодичністю перейм, щоб дружина не відволікалася на час. Активна діяльність мозку гальмує пологи.
 3. За бажанням чоловік може масажувати поперек, танцювати, обіймати, тримати за руку, гладити по голові, дихати, шепотіти на вухо підбадьорливі та ласкаві слова, одягати й знімати шкарпетки, подавати воду. Пологи в пологовому будинку вимагають більшої турботи та гарантії безпеки. Важливо домовитися з лікарем, про те, що всі дії мед.персоналу, а також паперові питання, будуть узгоджуватися з чоловіком. Питання й розмови можуть відволікати жінку та загальмувати родову діяльність.

Чого не можна робити поруч з жінкою, що народжує?

 • Сперечатися або сваритися з мед.персоналом. Подібна поведінка руйнує відчуття безпеки й зупиняє процес.
 • Сумніватися в її здатності народити.
 • Жаліти, звинувачувати в чомусь, відчувати провину або сором за те, що відбувається під час пологів.
 • Задавати складносурядні питання, на які не можна відповісти так чи ні.
 • Командувати або радити «поводитися пристойно».
 • Говорити, що «Маша-Лена-Світлана” вже народили, а ти все ще ні».
 • Ставити під сумнів нормальність поведінки жінки та її пологів.
 • Соромити.

Хтось вважає, що партнерські пологи з чоловіком – це модне віяння. Ми ж впевнені, що цей досвід корисний всім: і татові, і мамі, і малюкові. Практика показує, що чоловіки, які були поруч і допомагали своїм дружинам під час пологів, «включаються» в батьківство з перших хвилин позаутробного життя дитини.

Перший контакт новонародженого відбувається відразу з обома батьками. З татом так само дитина проводить перші години свого життя, поки мама приводить себе в порядок, якщо пологи відбулися вдома, або поки маму не переведуть в післяпологову палату, якщо пологи були в пологовому будинку.Яким би не було рішення пари щодо пологів, головне – щоб жінка відчувала психологічний комфорт. Тільки він є запорукою успіху будь-яких пологів.

Авторка матеріалу – Дарія Бондар.

Поділитись матеріалом