
Тато та народження дитини. Найцінніші миті.
Сотні років породіллю супроводжували та підтримували інші жінки. У давнину роль доули відводилася свекрусі. Дівчина входила в сім’ю чоловіка, і свекруха, як ніхто, була зацікавлена в тому, щоб пологи невістки завершилися благополучно. Мати чоловіка берегла і потомство, і робочі руки.
Років п’ятнадцять тому чоловік, який супроводжував свою дружину в пологовому залі, викликав обурення медперсоналу та захоплення друзів сім’ї. Сьогодні – це звичайна практика. Майбутні батьки люблять жартувати: «Робили дитину разом, й народжувати теж будемо разом».
Обговорити присутність чоловіка на пологах необхідно задовго до дня ікс. Чоловік повинен розуміти, що народження дитини – велика робота. Майбутнім батькам корисно спільне відвідування спеціалізованих курсів на тему спілкування з друзями, які мають подібний досвід, перегляд навчальних відео в інтернеті.
Що робити чоловікові, коли почалися перейми?
- Зберігати спокій. Бути турботливим та уважним. Запитати у дружини про її побажання. Буває, готувалися народжувати разом, а з початком процесу жінка змінює рішення й всіх жене геть.
- Стежити за періодичністю перейм, щоб дружина не відволікалася на час. Активна діяльність мозку гальмує пологи.
- За бажанням чоловік може масажувати поперек, танцювати, обіймати, тримати за руку, гладити по голові, дихати, шепотіти на вухо підбадьорливі та ласкаві слова, одягати й знімати шкарпетки, подавати воду. Пологи в пологовому будинку вимагають більшої турботи та гарантії безпеки. Важливо домовитися з лікарем, про те, що всі дії мед.персоналу, а також паперові питання, будуть узгоджуватися з чоловіком. Питання й розмови можуть відволікати жінку та загальмувати родову діяльність.
Чого не можна робити поруч з жінкою, що народжує?
- Сперечатися або сваритися з мед.персоналом. Подібна поведінка руйнує відчуття безпеки й зупиняє процес.
- Сумніватися в її здатності народити.
- Жаліти, звинувачувати в чомусь, відчувати провину або сором за те, що відбувається під час пологів.
- Задавати складносурядні питання, на які не можна відповісти так чи ні.
- Командувати або радити «поводитися пристойно».
- Говорити, що «Маша-Лена-Світлана” вже народили, а ти все ще ні».
- Ставити під сумнів нормальність поведінки жінки та її пологів.
- Соромити.
Хтось вважає, що партнерські пологи з чоловіком – це модне віяння. Ми ж впевнені, що цей досвід корисний всім: і татові, і мамі, і малюкові. Практика показує, що чоловіки, які були поруч і допомагали своїм дружинам під час пологів, «включаються» в батьківство з перших хвилин позаутробного життя дитини.
Перший контакт новонародженого відбувається відразу з обома батьками. З татом так само дитина проводить перші години свого життя, поки мама приводить себе в порядок, якщо пологи відбулися вдома, або поки маму не переведуть в післяпологову палату, якщо пологи були в пологовому будинку.Яким би не було рішення пари щодо пологів, головне – щоб жінка відчувала психологічний комфорт. Тільки він є запорукою успіху будь-яких пологів.
Авторка матеріалу – Дарія Бондар.