Декрет тата по догляду за дитиною до 3-х років - Статті ГО Лада
Декрет тата по догляду за дитиною до 3-х років
Декрет тата по догляду за дитиною до 3-х років

Чи може чоловік піти у декретну відпустку замість дружини? Це питання актуальне для багатьох сімей в Україні. Причин для такого рішення може бути безліч: від ситуацій, коли у дружини краще робота і їй просто невигідно йти в декрет, до випадків, коли з певних причин мама не має можливості доглядати новонародженого і тато бере на себе обов’язки по догляду. Тому далі поговоримо про те, чи можна піти у декрет чоловікові та як оформити чоловікові декретну відпустку.

Оформлення декрету на тата: основні юридичні аспекти

Чи може батько оформити декретну відпустку? Відповідь однозначна: так. Відповідно до законодавства України, поки дитина не досягла 3-річного віку, відхід у декрет однаково доступний для мам та тат. Чи може батько взяти відпустку по догляду за дитиною? При необхідності в декрет можуть йти будь-які родичі новонародженого, включаючи бабусь і дідусів. Але варто врахувати, що користуватися цим правом може лише один член сім’ї. Якщо в декрет іде тато, то мама автоматично позбавляється такої можливості.

Оформлення відпустки по догляду за дитиною в Україні відбувається за певною схемою, тобто людина, яка буде в декреті, наприклад, тато, має надати за місцем своєї роботи певний пакет документів.

Як батькові піти у декретну відпустку? Все просто – надати необхідний пакет документів:

  • заяви, у якій він просить надати йому відпустку-декрет;
  • документа, що підтверджує народження сина чи доньки (копія свідоцтва);
  • документа, що підтверджує, що мати не претендує на декрет.

Крім цього, якщо син чи дочка потребує спеціального догляду в домашніх умовах за медичними показаннями, то татові дозволено піти в декрет, доки малюкові не виповниться шість років. Але якщо таку відпустку по догляду за дитиною бере тато, мамі вона вже не надається.

З травня 2021 року українським мамам і татам закон надає рівне право на 14-денну оплачувану роботодавцем відпустку через народження дитини. Отримати 2 тижні відпустки тато може незалежно від того, чи оформлено його відношення з мамою малюка юридично.

Коли батькові можна продовжити декрет?

Традиційно, коли кажуть, що мама чи тато йде у декрет, мають на увазі період до досягнення сином чи донькою 3 років. А чи може батько піти у декретну відпустку на більш тривалий час? Відповідь на це питання також передбачена законодавством України.

Декретну відпустку для батьків можна продовжити до досягнення дитиною 6 років. Але в цьому випадку важливо розуміти два моменти. Перше – якщо дитина вже старша за 3 роки, декретні гроші татові перестають виплачувати. Друге – продовжити декрет можна за наявності підтвердження, що малюкові потрібен домашній догляд та індивідуальний режим. Тобто за медичними показаннями.

При цьому, якщо тато у декретній відпустці затримався до досягнення сином чи дочкою 6 років, його не можуть звільнити з роботи або перевести на посаду позаштатного працівника.

Роботодавець відмовляє татові у продовженні декрету: чи це законно?

Як татові піти у декретну відпустку до виконання дитині 6 років, якщо її роботодавець проти? Ще одне питання, з яким нерідко стикаються тата маленьких дітей. І справді, далеко не кожен роботодавець із захопленням сприймає ситуацію, коли чоловік іде у декрет на 6 років. Але юридично роботодавець не має жодних підстав відмовити татові у продовженні декрету.

Тим, кого цікавить, чи може батько піти в декрет, доки синові чи доньці не виповниться шість, відповідаємо: так. Але щоб оформити таку декретну відпустку батькові, необхідно надати роботодавцю:

  • висновок з медустанови, у якому зазначено, що дитині потрібен спецдогляд в умовах будинку;
  • заяву з проханням надати відпустку-декрет на період, доки дитині не виповниться 6 років.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 25 ЗУ “Про відпустки”, а також ч. 6 ст. 179 КзпПр, керівник немає права відмовити співробітнику-татові у задоволенні бажання піти у декрет, поки дитині виповниться 6 років.

Чи можна оформити декретні на батька?

Грошова допомога, передбачена законодавством до досягнення дитиною 3-річного віку, здійснюються на ім’я того, хто пішов у декрет та доглядає малюка. Якщо тато йде в декрет, то й виплата йтиме на його ім’я. Але перед тим, як чоловікові піти в декрет замість дружини, необхідно надати документи, що підтверджують спорідненість із дитиною. Крім того, правом на декрет можуть скористатися названі батьки чи опікуни.

Декрет – це законне право кожного тата. І якщо роботодавець відмовляє у ньому, за допомогою юристів завжди можна відстояти свою правоту. Якщо ви зіткнулися з проблемами в оформленні декрету, вам потрібна підтримка у складній ситуації або послуги спеціалістів, які порадять, як грамотно вчинити в тій чи іншій ситуації тут ви знайдете необхідне.

Якщо у вас виникли питання щодо оформлення декрету на тата або вам потрібна допомога в інших питаннях, що стосуються дітей, Гаряча лінія підтримки мам та тат — до ваших послуг. Телефонні дзвінки з усіх мобільних операторів країни є безкоштовними. Скористайтеся послугами спеціалістів та отримайте підтримку, якої зараз потребуєте!

0 800 500 313

Телефонуйте з пн-пт з 9:00 – 19:00.

У суботу з 9:00-16:00.

Поділитись матеріалом