Тепер нас троє: як підтримати дружину та зберегти сім'ю після народження дитини - Статті ГО Лада
Тепер нас троє: як підтримати дружину та зберегти сім’ю після народження дитини
Тепер нас троє: як підтримати дружину та зберегти сім'ю після народження дитини

Поява в сім’ї дитини – не лише велике щастя, а й серйозне випробування для молодих батьків. Протягом усієї вагітності пари морально готуються до різних складнощів: безсонних ночей, втоми та кардинальної зміни способу життя. Але подружжя навіть не припускає, що поява довгоочікуваного малюка може викликати кризу у відносинах батьків. Як зберегти шлюб після народження дитини? Як молодій мамі уникнути поганих стосунків із чоловіком після пологів, а новоспеченому батькові підтримати дружину і не доводити справу до скандалів та розлучення?

Чому у сім’ї виникають сварки після народження дитини?

Зміни у відносинах, незвичний ритм дня, хронічна втома, підвищене почуття відповідальності та менше уваги одне одному можуть віддалити подружжя. Батьківство по-новому розкриває характер кожного з подружжя. Щоб адаптуватися до нових умов життя, потрібен час та терпіння. Криза у відносинах батьків у перший рік життя дитини можна пережити лише завдяки спільним зусиллям та взаємодопомозі.

З якими проблемами зустрічається жінка після пологів?

Мама стикається з такими фізичними та психологічними складнощами:

  • Хронічна втома, недосипання.
  • Гормональний сплеск в організмі.
  • Догляд за дитиною та вирішення побутових питань 24/7.
  • Тривога за малюка.
  • Невідповідність нового способу життя очікуванням.
  • Тиск суспільства, нав’язування моделі поведінки матері.

Все це може негативно впливати на стосунки між чоловіком та дружиною. На плечах чоловіка фінансове забезпечення сім’ї, він утомлюється на роботі. Але з’ясування того, кому складніше адаптуватися до нової ролі, хто втомився більше, може призвести якщо не до розриву стосунків, то до серйозного віддалення подружжя.

Як же працювати над взаємовідносинами та відновити порозуміння у сім’ї? Відповідь проста: допомагати один одному словом і ділом!

Як допомогти дружині після народження дитини: поради батькові новонародженого

Тато повинен брати активну участь у догляді за малюком, адже саме в перший рік життя дитини жінка як ніколи потребує підтримки та допомоги. Як чоловік може підтримати жінку після пологів та допомогти їй відновитися? Все дуже просто:

  • Цікавтеся, як пройшов день дружини та малюка. Повірте, їй дуже хочеться поділитися з вами своїми емоціями та переживаннями. Жінці важливо, щоби її вислухали.
  •  Приділяйте час дружині та дитині. Не уникайте питань, пов’язаних із доглядом за малюком. Найчастіше жінка після пологів відчуває як фізичну, така й емоційну втому. Їй потрібен відпочинок, турбота та підтримка.
  • Знайдіть можливість побути наодинці один з одним. Багато жінок переживають, що їхнє тіло змінилося після вагітності та пологів. Вони почуваються невпевнено. Попросіть бабусю або няню доглянути малюка, щоб присвятити хоча б кілька годин на тиждень тільки вам двом. Ваша увага та турбота допоможуть відчути себе знову привабливою та бажаною.

Які обов’язки може виконувати чоловік після народження дитини

Щирі слова подяки, компліменти та увага дуже важливі. Але роль батька після пологів полягає не лише у словах. У ваших силах дати дружині можливість трохи відпочити, взявши на себе звичайні домашні справи: приготувати сніданок або вечерю, заїхати дорогою додому за продуктами або забрати з пошти посилку, помити посуд, винести сміття або завантажити/розвантажити пральну машину. Діліть домашні обов’язки за можливостями, і тоді побутова рутина не зможе зіпсувати ваші стосунки.

Візьміть частину обов’язків догляду за немовлям на себе. Тата чудово можуть впоратися з будь-якими обов’язками:

  • Годування. Так-так, навіть якщо дитина на ГВ можна зцідити грудне молоко і відпустити маму погуляти або просто дати їй виспатися. Якщо дитина на ШВ, все ще простіше.
  • Купання. Напевно, це найулюбленіше заняття чоловіків — спостерігати, як маленький чоловічок радіє воді.
  • Прогулянка. Візьміть тільки вечірні або прогулянки вихідного дня. У цей час дружина зможе відпочити, сходити з подружкою на каву або на шопінг — загалом, зайнятися собою.
  • “Нічна зміна”. Візьміть одне з нічних годувань. А якщо новонароджений на ГВ, просто принесіть дитину дружині, поміняйте підгузок, а потім самі вкладіть дитину спати, щоб мамі не довелося вкотре за ніч вставати.
  • Візит до лікаря. За необхідності тато може з’їздити до поліклініки на плановий прийом до педіатра.

    Батьківство – справа спільна. Не бійтеся батьківських обов’язків, беріть участь у житті дитини, і ви зможете уникнути кризи сімейних стосунків після пологів.

Поділитись матеріалом