Вплив грудного вигодовування на організм матері - Статті ГО Лада
Вплив грудного вигодовування на організм матері
Вплив грудного вигодовування на організм матері

Користь годування грудьми для матері

Годування грудьми допомагає жінці скинути набрані за час вагітності кілограми. Лактація допомагає організму витрачати накопичені до пологів запаси жиру. Деякі дослідження показують, що жінки, які годують грудним молоком, втрачають зайвої ваги від 500 г до 1500 г на місяць упродовж перших чотирьох-шести місяців після пологів.

Також, грудне вигодовування запобігає розвитку різних захворювань, наприклад, раку грудей в жінок та розвитку цукрового діабету. 

Процес грудного вигодовування зближує маму та дитину, налагоджує контакт між ними, який тривати все життя.

Годування грудьми знижує розвиток депресії після пологів.

Користь грудного вигодовування для дитини

Грудне молоко для немовляти — це найкраща їжа для малюка. Воно містить понад 300 біологічно активних речовин, це коктейль із поживних речовин, протиінфекційних факторів, гормонів, факторів росту, ферментів. Це допомагає малюку рости гармонійно й розвиватися. Але через нестачу якісної інформації та поширення міфів про грудне вигодовування, велика кількість жінок можуть недооцінювати користь від грудного молока для здоров’я немовляти. Тому можуть відмовитися годувати дитину грудьми або закінчують годування занадто рано.

Грудне вигодовування – це процес, який закладений природою і є абсолютно гармонійним для матері та дитини.

Чим корисно грудне вигодовування для мами?

Чим корисне грудне вигодовування для жінки, як для емоційного стану, так і для фізичного здоров’я. Вплив гормонів на відновлення жінки після пологів.

Фізичні переваги:

 1. В організмі матері при грудному вигодовуванні виділяються гормони, а саме гормон окситоцин, який допомагає матці скоротитися, повернутися до звичайного розміру.
 2. Також, завдяки грудному вигодовуванню та гормону окситоцину зменшується відсоток кровотеч у матці після пологів.
 3. Грудне вигодовування знижує ризик розвитку: 
  • раку молочної залози та яєчників,
  • остеопорозу,
  • анемії,
  • ревматоїдного артриту і вовчака,
  • ендометріозу,
  • цукрового діабету,
  • гіпертензії,
  • серцево-судинних захворювань.
 4. Грудне вигодовування спалює зайві калорії, тому це може допомогти схудненню після пологів. Позбутися зайвої ваги, що була набрана під час вагітності.

Емоційні переваги:

 1. Грудне вигодовування знижує ризик появи післяпологової депресії. Завдяки гормону окситоцину і пролактину, що виробляється в організмі під час грудного вигодовування, зменшується рівень стресу та підвищується гарний настрій у матері.
 2. Підвищується впевненість і самоповага.
 3. Спокій. Діти, що годуються грудним молоком плачуть набагато рідше і мають меншу кількість випадків дитячих хвороб, тому мама спокійніша, а також уся родина.

Успішний початок годування грудьми. Перше прикладання дитини до грудей — це найважливіший етап для успішного налагодження грудного вигодовування

Для початку успішного грудного вигодовування важливо етап його початку. Прикладати дитину до грудей потрібно протягом першої години після народження. 

Більша частина жінок можуть успішно годувати дітей грудним молоком. Ситуації, при яких може бути заборонено годувати дитину груддю зустрічаються досить рідко, наприклад, вживання наркотиків чи наявність серйозних інфекційних хвороб у матері. Їх може діагностувати лише лікар.

Якщо існують протипоказання чи у мами відсутнє молоко — мами можуть скористатися Банком грудного молока. За цим посиланням можна дізнатися більше тут

В Україні багато жінок соромляться годувати дітей грудьми в публічних місцях. Така ситуація сформувалася через брак інформації, поширення міфів про грудне вигодовування, сексуалізація груді та несприйняття суспільством цього природного процесу.

Суспільство та деякі мами можуть не знати та не розуміти, що немовлят потрібно годувати на вимогу, а не за графіком. Мами повинні прикладати немовлят до грудей на вимогу, коли вони хочуть і просять їсти, чи просто прикластися для заспокоєння чи сну. Інколи є необхідність давати немовляті груди всюди, на її вимогу, плач, неспокійну поведінку, відчуття голоду чи потреба в допомозі для засинання.

Безоплатна гаряча лінія підтримки батьків після пологів – 0 800 500 313.

Також читайте:

Перше прикладання до груді

Правила успішного грудного вигодовування

Післяпологова депресія

Фото з сайту.

Поділитись матеріалом